רינתה | רינת בלסון מסגננת בתים ומובילה סיורים | זמן רינתה

 

 

 

מסגננת בתים אירועים וסביבות חיים.

הגעתי לתחום העיצוב מעולם האמנות. אהבתי לעיצוב לאורך כל השנים בעקבות טיולים ברחבי העולם ועבודתי במוזיאון, חידדו את הצורך להתעסק בתחום העיצובי. אני מאמינה גדולה בחיבור בין עיצוב לנפש ובכך שלפעמים הגוף, הנפש, הרוח והמה-שזה-לא-יהיה שלנו פשוט מייחלים לשקט ויזואלי, ללובן מרגיע, מה שנקרא בתחום הקולינריה palette cleanser (מנה שמנקה ומנטרלת את הטעמים שמשתוללים בפה) ואולי בשפה יותר פשוטה ואינטואיטיבית – העיניים שלנו רוצות טיפול ספא עיצובי.
את הבית הראשון שלי ליד הים, עיצבתי בסגנון בהיר, הצבע הלבן, השמנת וחומרי הטבע היו הבסיס ואילו הנוף הכחול האינסופי שניבט מהים, היה ההשראה שלי לחפצים שנאספו במשך הזמן, חלקם נקנו וחלקם הים הביא לי מתנות לאחר סערות חזקות, צדפים מעניינים, אבנים בגדלים שונים, גזעי עצים מיוחדים, חומרי פשתן וזכוכית, היו השחקנים הראשיים לבית זה, הבית היה כמעיין מסגרת לנוף והצבע המשתנה של הים.
טיולים למקומות אחרים ורחוקים, מפגש עם תרבויות חדשות, שווקים וטבע הם המקומות שמביאים לי השראה, הליכה לאורך החוף או בטבע ואף נסיעה באוטו יכולים להעיף אותי, מחשבות לאינסוף רעיונות על איסוף חפצים, חומרים ועיצוב בחלל, חומרים בעלי משמעות, חומרים המשנים צורה, חומרים שנותנים השראה, שנים של חשיפה לתערוכות אמנות בארץ ובעולם, מבט על היצירה ועל החלל בו היא מוצבת ועיצובה הוא התפר הנכון לי בין עולם העיצוב לאמנות וכפי שכתבתי, החומרים מהם עשויים ההשראה למען עיצוב נכון ומדויק.

 

 

גישות שונות של עיצוב מובאות כל העת באתרים ועיתונים ברחבי העולם, אך אבני יסוד של גישות עיצוב לא נעלמות, לאורך שנים אני חסידה של העיצוב הסקנדינבי, את איקאה הכרתי עוד הרבה לפני שנחתה בארץ, חברות ומעצבים סקנדינבים אחרים ונוספים הכרתי עוד מחיפושי אחר העיצוב הנקי, הבהיר, הפשוט שמתאים לארץ שלנו שטופת השמש עם האור החזק והבוהק לאורך השנה, אני חסידה של עיצוב אקלקטי, עיצוב המלקט את החלקים השונים לכדי תמונה עיצובית אחת שלמה בה הדגש על האישי והייחודי בא לידי ביטוי ולכן בעיצוביי אני משלבת סגנונות שונים, חומרים מגוונים וצבעים המשתלבים לכדי יצירה את שלמה.

רינתה הינו עסק שנותן ייעוץ בתחום העיצוב ומלווה את הלקוחה בכל תהליך שינוי פני הבית או העסק.

   

אשמח לקשר, רינת: 052-52-45-990 | rinatb9@gmail.com